Orbán-ellenes különítmény: ők küldenének katonákat Ukrajnába

2025. április 27. 18:40

Nem okoz meglepetést a névsor.

2025. április 27. 18:40

Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, ötszáz értelmiségi – köztük hat aktív katonai vezető, valamint négy parlamenti képviselő – írta alá azt a nyilatkozatot, amelyben nem kevesebb mint 180 ezer európai katona Ukrajnába küldését követelik. Szerintük ugyanis, ha ez nem történik meg, akkor Európának „egy újabb orosz invázióval” kell szembenéznie.

Ezt is ajánljuk a témában

A listán két magyar név is feltűnik, valamint több olyan szereplő, aki az utóbbi években rendszeresen kritizálta Magyarországot és Orbán Viktor miniszterelnököt.

Francis Fukuyama: Fukuyama, ismert politikai filozófus, többször kritizálta Orbán Viktort és a magyar kormányt az „illiberális demokrácia” előmozdítása miatt. Írásaiban és előadásaiban aggodalmát fejezi ki a magyar demokrácia hanyatlása és a jogállamiság erodálódása kapcsán.

Agnieszka Holland: A lengyel filmrendező nyíltan kritizálta Orbán Viktort és a magyar kormányt a demokratikus normák megsértése, valamint a sajtószabadság és a kulturális intézmények feletti ellenőrzés miatt. Emellett bírálta a magyar médiahelyzetet és a kormány több más politikáját is.

Magyar Bálint: A magyar politikus és akadémikus, korábban az SZDSZ színeiben oktatási miniszter, élesen kritizálta Orbán Viktort és kormányát. Könyveiben és cikkeiben többször „maffiaállamként” hivatkozott hazánkra. A volt SZDSZ-es politikus legutóbb a Tisza Párt közelében bukkant fel.

Szigetvári Péter: A magyar akadémikus, az ELTE docense, nyíltan kritizálta a magyar kormányt a tudományos szabadság korlátozása és a CEU elüldözése kapcsán. Nyilatkozataival és publikációival állandóan konfliktust akar gerjeszteni a kormánnyal.

Guy Verhofstadt: Az Európai Parlamentben a Renew Europe frakció vezetőjeként Verhofstadt többször élesen kritizálta Orbán Viktort, különösen a jogállamiság, a migrációs politika és az EU-ellenes retorika kapcsán. Nyilvános vitákban és közösségi médiában is folyamatosan igyekszik lejáratni Magyarországot.

Rebecca Harms: Az Európai Parlament korábbi zöldpárti képviselőjeként Harms gyakran bírálta a magyar kormányt a környezetvédelmi politikák, a sajtószabadság és a demokratikus visszafejlődés miatt. 2018-ban például a Sargentini-jelentés támogatásával nyíltan szembement Orbán politikájával.

Ezt is ajánljuk a témában

Timothy Garton Ash: A brit elemző és történész, a Chatham House munkatársa, rendszeresen kritizálja Orbán Viktort a magyar demokrácia hanyatlása, a korrupció és az Oroszországhoz való közeledés miatt. Cikkeiben és közösségi média posztjaiban élesen bírálja a magyar kormány gazdaságpolitikáját is.

Anders Åslund: A svéd közgazdász és Oroszország-szakértő szintén rendszeresen kritizálja Orbán Viktort, különösen az Oroszországhoz fűződő kapcsolatok és a demokratikus intézmények leépítése miatt. Írásaiban a magyar kormány illiberális politikáját támadja leginkább.

Nyitókép forrása: François WALSCHAERTS / POOL / AFP

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
dryanwolf
2025. április 28. 01:52
Nem okoz meglepetést... - "Megerősítem, hogy ha szükség lesz rá, én ott leszek fegyverrel a kezemben") (már csak ő hiányzott - a magyar soft power)
survivor
2025. április 27. 22:19
Mit szólnak a libsipuncik, ha az ukrán inák lenyúlják a sugar daddykat ??😨🤣🤪🇺🇦👄💋💃
survivor
2025. április 27. 22:16
Decaff soya latte degeneráció ? Piha... izé ...hópehely . Ina... Ja, az ukrán lesz.
survivor
2025. április 27. 22:14
POL és ROM számára kifejezetten előnyös UKR gyengülése Nekünk is.Tótnak is. Es HUXIT is jó lenne... Csak kizárnak már végre. Ha semmi hasznunk....🤪🤪
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!